Adventný punč v Krakowe - cena od 59 EUR

Krakow sa v tomto období stáva perlou celej krajiny a priťahuje turistov z ďalekého okolia. Trhy na Hlavnom námestí, nazývanom tiež Rynek Główny, sa začínajú každoročne na prelome novembra a decembra a trvajú do Štedrého večera. Do svetiel zaodeté centrum, pestrý kultúrny program a rady stánkov s jedlom i vianočným tovarom umocňujú predvianočnú náladu. Široký sortiment sa nesie predovšetkým v starom poľskom štýle – nájdete tu ručne vyrábanú keramiku, maľované poháre, prútené košíky i štýlovú bižutériu. Z dobových drevených stánkov sa celým "vianočným mestečkom" v srdci Krakowa nesie i vôňa domácich poľských špecialít vrátane syrov, knedlíkov i poľského národného jedla bigos. Ani po grilovanom mäsku a obľubovaných pečených klobáskach tu nie je núdza. A aké by to boli trhy bez vareného vínka či vianočného punču? Okrem týchto tradičných nápojov vám vianočný Krakow ponúka aj miestnu špecialitu – pitný med (nie medovina), ktorý sa vyrába podobne ako víno.

Program

Program

Program zájazdu:

V skorých ranných hodinách odchod zo Slovenska.

Po príchode do mesta Krakow nasleduje prehliadka mesta so sprievodcom. Prezrieme si zámocký komplex Wawel, Rynek Glówny - jedno z najväčších námestí v Európe so známou tržnicou Sukienica a mariánskym kostolom Nanebovzatia Najsv. Panny Márie - najcennejší gotický oltár v Európe, Radničná veža, námestie. Nevynecháme prekrásnu vstupnú bránu do mesta - Floriánsku bránu a stredovekú pevnosť Barbakan. Individuálne voľno.

Presun na Vianočné trhy, ktoré ponúkajú množstvo stánkov s rôznymi darčekmi, vianočnými ozdobami, skvelého jedla a samozrejme teplé vínko, či vianočný punč.

Vo večerných hodinách odchod z Krakowa a presun na Slovensko. Príchod v neskorých večerných hodinách. 

Information

Informácie

Cena zahŕňa:

- dopravu klimatizovaným autobusom 

- prehliadky podľa programu bez vstupov

- sprievodcu zájazdu

- poistenie proti úpadku CK 

 

Možné príplatky: ceny sú orientačné a počas sezóny sa môžu meniť

- komplexné  cestovné  poistenie - možnosť zabezpečiť cez CK

-  miestenka 5 € / osoba - prednostný výber sedenia v autobuse

- Katedrála - hrobky a zvon Zygmund 11 PLN, Krakow 17 PLN (katedrála, mariánsky kostol),

Termíny a trasy zájazdu


2.12.2017

Bratislava, Trnava, Piešťany, Trenčín, Žilina

9.12.2017

trasa A - Košice, Prešov, Levoča, Poprad

trasa B - Zvolen, Banská Bystrica, Ružomberok

trasa C -  Nitra - Topolčany - Bánovce nad Bebravou , Trenčín

16.12.2017

Bratislava, Trnava, Piešťany, Trenčín, Žilina

 

Order form.

Book trip