Advent v Budapešti a v Tropikáriu - cena od 45 EUR

Vianočné trhy v Budapešti patria nielen k najkrajším atrakciám podujatia Budapeštianske Vianoce, ktoré vítajú tieto sviatky bohatým kultúrnym programom, ale i k najkrajším vianočným trhom sveta vôbec. Okrem vianočného punču či vareného vínka, podávaného v atypických hrnčekoch, ktorý si môžete aj zakúpiť a vziať domov ako suvenír, tu určite potešíte aj svoje žalúdky. Tie rozdráždi vôňa pečených klobások, jaterníc, langošov, kapusta ale aj všelijaké sladké pochutiny ako medovníčky či trdelníky.

Tropikarium -  ponúka návštevníkom okrem života v hlbočine aj kúsok dažďového pralesa, v ktorom každú štvrťhodinu zahrmí, spustí sa dážď a blesky nad lenivo odpočívajúcimi mississipskými aligátormi. Mimo toho, v Tropikariu je možné vidieť aj najväčšie morské akvárium v Strednej Európe, žraločie akvárium s objemom 1,4 miliónov litrov slanej vody, v ktorom 8 ks dvojmetrových žralokov a niekoľko stoviek rôznych druhov farebných rybiek spolunažíva v pokoji.

Program

Program

Program:

Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách.

V doobedňajších hodinách príchod do Budapešti – návšteva Tropikaria. Tropikárium a Oceanárium je situované v modernom obchodnom a zábavnom centre Campona. Individuálny program.

V obedňajších hodinách presun autobusom spojený s prehliadkou Budapešti. Uvidíme námestie Hrdinov, Andrássiho ulicu, Operu, Hradný vŕšok, Budapeštiansky parlament, hrad a rybársku baštu.

Presun na Vorosmarthy námestie - Vianočné trhy - individuálne voľno. Na celom námestí sú v čase adventu drevené domčeky s vianočnou a typickou ľudovou výzdobou.  Tu si môžete pochutnať na varenom víne, miestnych špecialitách a vychutnať si vianočnú atmosféru, ktorú dotvára program rôznych vystúpení počas trhov, tanečné súbory, ľudové orchestre, bábkové divadlo, drevený betlehem. Možno, že práve tu nájdete drobné maličkosti, ktorými potešíte Vašich najbližších.

Vo večerných hodinách odchod na Slovensko.

Information

Informácie

Cena zahŕňa:

- dopravu klimatizovaným autobusom,

- prehliadky podľa programu bez vstupov,

- sprievodcu zájazdu,

- poistenie proti úpadku CK 

 

Možné príplatky: 

 - komplexné  cestovné  poistenie - možnosť zabezpečiť cez CK

-  miestenka 5 € / osoba - prednostný výber sedenia v autobuse

-  vstupenka tropicarium - 2100 HUF dospelá osoba, 1900 HUF dieťa do 18 rokov

 

Termíny  a trasy zájazdov

2.12.2017 - sobota - Nitra, Sereď, Trnava, Bratislava


9.12.2017 sobota 


trasa A Prešov, Košice

trasa B Žilina, Trenčín, Piešťany

 

10.12.2017 nedeľa - Nitra, Sereď, Trnava, Bratislava
 

16.12.2017  sobota  B. Bystrica, Zvolen, Krupina, Šahy


17.12.2017 nedeľa Prešov, Košice

 

Príplatky za nástupné miesta

Bratislava,  Šahy - bez príplatkov

Nitra, Trnava, Sereď , Zvolen, Banská Bystrica, Krupina, Košice, Prešov - 5,00 EUR

Žilina, Trenčín, Piešťany -  10,00 EUR

 

Order form.

Book trip